Samsunlu Gıda Firmalarına Rusya'da Büyük İlgi - Haber Ve Duyurular

Moskova’da gerçekleştirilen ‘Moskova Uluslararası Gıda Fuarı’nda Samsun Gıda Kümesi olarak yer aldı.

Samsunlu Gıda Firmalarına Rusya'da Büyük İlgiSamsun Ticaret ve Sanayi Odası(TSO), Ekonomi Bakanlığı Uluslararası Rekabetçiliğin Geliştirilmesi (URGE) programı kapsamında yürütmekte olduğu "Samsun Gıda Sektörünün İhracat Kapasitesinin Arttırılması Projesi" çerçevesinde Moskova'da gerçekleştirilen 'Moskova Uluslararası Gıda Fuarı'nda Samsun Gıda Kümesi olarak yer aldı.

Bu yıl 23. düzenlenen ve dünyanın öne çıkan gıda fuarlarından biri olan Moskova Uluslararası Gıda ve İçecek Fuarı'nda, Samsun standı büyük ilgi gördü. Samsun Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) Yönetim Kurulu Başkanı ve TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Salih Zeki Murzioğlu'nun başkanlık ettiği ve yaklaşık 40 kişiden oluşan heyette Samsun TSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Haluk Akyüz, Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Yiğit Tören, Yönetim Kurulu Üyeleri Orhan Bülbüloğlu, Süleyman Hızır ve Oğuzhan Serinkaya, Meclis Başkan Yardımcısı Aydın Özvatan, Samsun Ticaret Borsası Meclis Başkanı Ahmet Takış ile Samsun TSO meclis üyeleri ve üyeleri yer aldı.

STANTTA SAMSUNLU GIDA FİRMALARI YER ALDI
Samsun Ticaret ve Sanayi Odası tarafından Ekonomi Bakanlığı Uluslararası Rekabetçiliğin Geliştirilmesi(URGE) programı kapsamında yürütülen "Samsun Gıda Sektörünün İhracat Kapasitesinin Arttırılması Projesi" çerçevesinde oluşturulan Samsun Gıda Kümesi standında ise, Takış Gıda Pazarlama San. ve Tic. A.Ş., Temel Çamlıdağ Gıda Rest. San. ve Tic. Ltd. Şti., Samsun Gıda San. Tic. A.Ş., Beşler Kolektif Şirketi Remzi Petek Oğlu Sezai Petek ve Ortakları, Karadeniz Süt ve Süt Ürünleri Gıda San. ve Tic. A.Ş, Semolina Mısır İrmiği Gıda San. Tic. A.Ş., Ahenk Çikolata Helva Şek. Gıda San. Tic. Ltd. Şti., Filiz Şekerleme Gıda San. Tic. A.Ş., Tadal Unlu Mamulleri San. Tic. Ltd. Şti., Seyhanlar Gıda Pazarlama San. Ltd.Şti, Otat Gıda San. ve Tic. Ltd.Şti. firmaları ürün numuneleri, tanıtım ve promosyon malzemeleri, katalog ve broşürleri ile yer aldı.

İKİLİ GÖRÜŞMELER
Türkiye Cumhuriyeti'nin İstanbul İhracatçı Birlikleri aracılığı ile milli düzeyde katılım sağladığı Moskova Uluslararası Gıda ve İçecek Fuarı'nda stant ile yer alan Samsun firmaları, muhatap firmaları ile ikili iş görüşmeleri gerçekleştirerek, firmalarının ve ürünlerinin tanıtımlarını yapabilme imkanına kavuştular. Samsun Ticaret ve Sanayi Odası tarafından stant ziyaretçilerine Samsun hakkında hazırlanmış katalog ve broşürler dağıtılırken, Samsun gıda sektörü ve Samsun TSO tarafından yürütülen "Samsun Gıda Sektörünün İhracat Kapasitesinin Arttırılması Projesi" hakkında bilgiler verildi.

RESMİ ZİYARETLER
Moskova Yurtdışı İş Gezisi programı kapsamında Samsun TSO Başkanı TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Salih Zeki Muurzioğlu'nun başkanlık ettiği heyet ayrıca, TC Moskova Ticaret Müşavirliği'ne bir ziyaret gerçekleştirdi. Samsun heyeti, Moskova Ticaret Başmüşaviri Şamil Acartürk tarafından karşılandı. Başkan Murzioğlu, ziyaret sırasında Samsun ekonomisi, gıda sektörünün mevcut yapısı ve bölgeler arası işbirliği imkanları gibi konularda Şamil Acartürk'e bilgi verdi. Ardından da heyet, Rus Türk İşadamları Birliği'ni (RTİB) ziyaret etti. Rus Türk İşadamları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Naki Karaaslan tarafından karşılanan Samsun heyeti ile Rusya'da iş yapan Türk ve Rus işadamlarından oluşan RTİB Yönetim Kurulu üyeleri arasında toplantı gerçekleştirildi. Oldukça samimi bir ortamda gerçekleşen ziyarette iki ülke arasındaki fırsatlar ve işbirliği konuları ele alındı.
Firma Tanıtım
Sizden Görüş ve Öneriler Yorumlarınız Bizim İçin Önemli