Hakkımızda - Kurumsal

OTAT, 1998 yılında Samsun’un kaplıcalarıyla ünlü Havza ilçesinde kuruldu.

HakkımızdaOTAT, 1998 yılında Samsun’un kaplıcalarıyla ünlü Havza ilçesinde kuruldu. Kurulduğu tarihte günlük 2 ton süt işleme kapasitesine sahip olan OTAT, yapılan yatırımlar ve iyileştirmeler sayesinde bugün ileri teknolojiye sahip tesislerinde 300 ton süt işleme kapasitesine ulaşmıştır.

OTAT, 15.000 m²  brüt kapalı alana sahip üretim tesislerinde yoğurt, ayran, beyaz peynir, kaşar peynir, taze peynir, tereyağı ve dondurma gruplarında üretim yapmaktadır. OTAT, endüstriyel ürün grubunda teleme peyniri, pastörize krema ve lor üretimi yapmaktadır.
Ürünlerini Bölge müdürlükleri, bayi ağı ve ulusal zincir mağazaları ile birlikte 15.000’in üzerinde satış noktasına ulaştırmakta, Otat ve Vadim markaları ile pazara sunmaktadır.

OTAT; FSSC 22000, TSE, ISO 22000 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi, İSO 14001 Çevre Yönetim Sistemi, İSO 45001 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi, Helal Sertifikası, FDA (Food and Drug Administration) ve HACCP belgelerine sahiptir. Bünyesindeki 250 çalışanıyla bölge halkına istihdam yaratmakta ve ülke ekonomisine ve hayvancılığına katkı sağlamaktadır.

Çevre il ve ilçelerdeki anlaşmalı çiftliklerinden, süt birliklerinden, kooperatiflerden temin edilen sütler, soğuk zincir bozulmadan tesisimize ulaştırılır, yüksek teknolojili laboratuvarlarımızda analiz edilir ve OTAT standartlarına uygun olan sütler üretim süreçlerimize dahil edilir.
OTAT, Türk gıda kodeksine uygun olarak özenle seçtiği yüksek kaliteli sütlerin, tüketiciye ulaştırılmasına kadar geçen tüm aşamalarında, çevreye duyarlı, kaynakları verimli ve etkin kullanarak üretim faaliyetlerini gerçekleştirir ve faaliyetlerinden kaynaklanan riskleri belirleyerek kontrol altına alır. 

Ürünlerin üretimindeki her aşama, alanında uzman gıda mühendisleri ve gıda teknikerleri tarafından kontrol edilir. 
AR-GE’ye verdiği önem ve yaptığı yatırımlar sayesinde tüketici odaklı olma prensibinden asla taviz vermeden tüketiciye yeni ürünler sunmaktan zevk duyan OTAT, ürünlerini  ulusal ve uluslararası standartlara uygun, hijyenik koşullarda OTAT’a özgü damak tadı ile üreterek, yüksek kalite standartlarında tüketicisine ulaştırır.
Firma Tanıtım
Sizden Görüş ve Öneriler Yorumlarınız Bizim İçin Önemli